Zima to pora roku, która zazwyczaj nie sprzyja aktywności fizycznej. Jednak spadek temperatury oraz śnieg nie są powodami, by całkowicie rezygnować z ruchu.

W naszym przedszkolu również podczas zimy proponujemy dzieciom różne, ciekawe aktywności fizyczne, które nie tylko wspierają układ ruchowy i oddechowy, ale również budzą ogromną radość i zapał u przedszkolaków.

Aktywność fizyczna nie ograniczała się w tym sezonie do spacerów w okolicy przedszkola. Dzieci miały okazję brać udział we wspólnym lepieniu bałwana, robieniu ,,aniołków’’ na śniegu, bitwie na śnieżki. W ramach dbania o przyrodę, dzieci obserwowały nasz przedszkolny karmnik dla ptaków oraz dosypywały do niego ziarna. Wszystkie proponowane aktywności i zabawy sprawiały naszym podopiecznym radość oraz rozbudzały motywację do przebywania na świeżym powietrzu również w sezonie zimowym.