Przez cały rok, dzieci z naszego przedszkola brały udział w ,,podróży’’ po krajach europejskich. Każde dziecko wykonało w swoich grupach paszport, który upoważniał do odbycia wycieczki po danym państwie, a także służył do kolekcjonowania flag otrzymanych po wizycie. Dzieci mogły zdobyć aż sześć flag z poszczególnych krajów: Finlandii, Danii, Francji, Wielkiej Brytanii, Włoch i Polski.

W Finladii dzieci dowiedziały się wielu interesujących rzeczy na temat położenia państwa, jego przyrody, a także ciekawostek: pochodzenia Świętego Mikołaja oraz Muminków.

W Danii przedszkolaki nauczyły się kilku słówek w języku duńskim oraz zabawy paluszkowej. Dowiedziały się także, iż z tego kraju pochodzą uwielbiane przez nich klocki Lego.

We Francji grupy miały okazję odbyć wycieczkę na wieżę Eiffla, poznać różne ciekawostki dotyczące tego kraju, a także wziąć udział w degustacji znanych przekąsek z kuchni francuskiej.

Wielka Brytania była dla dzieci miejscem, gdzie mogły wykorzystać znane słówka z języka angielskiego. Przedszkolaki wzięły również udział w zabawie ruchowej oraz poznały położenie tego kraju na mapie.

We Włoszech dzieci dowiedziały się, że jest to kraj, który słynie z pysznego jedzenia: makaronów, pizzy, lodów. Nauczyły się również witać i żegnać w języku włoskim. Dzieci wzięły udział w zabawach ruchowych: nawijaniu makaronu oraz wyścigu butów. Na zakończenie każde dziecko miało okazję zjeść kawałek pizzy w stylu włoskim.

W ramach wycieczki po Polsce odbył się "Dzień Polski".